RESULTATER
den 30.aug 2017 på Maribo atletik stadion
Arrangør: IK Olympia
  PIGER 8-9 ÅR - 40 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: x
1 x7.0 FALJIC Leila -2008Greve atletik10p 
2 x7.2 JENSEN Nethe -2009IK Olympia8p 
3 x8.6 GREGER Elisabeth Tullberg -2008Greve atletik7p 
4 x8.7 JENSEN Nicoline Søgren -2008IK Olympia6p 
  PIGER 8-9 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.78+0.0 JENSEN Nicoline Søgren -2008IK Olympia10p 
2 2.63+0.8 GREGER Elisabeth Tullberg -2008Greve atletik8p 
3 2.21+0.0 FALJIC Leila -2008Greve atletik7p 
4 2.04+0.0 JENSEN Nethe -2009IK Olympia6p 
 1.runde2.runde3.runde 
Nicoline Søgren Jensen2.78+0.02.71+0.02.51+0.0
Elisabeth Tullberg Greger2.63+0.82.42+0.32.58+0.1
Leila Faljic2.21+0.02.07+0.72.14+0.0
Nethe Jensen2.04+0.01.90+0.81.70+0.8
  PIGER 8-9 ÅR - BOLDKASTONS KL. 19.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 12.68 FALJIC Leila -2008Greve atletik10p 
2 11.20 JENSEN Nicoline Søgren -2008IK Olympia8p 
3 6.84 GREGER Elisabeth Tullberg -2008Greve atletik7p 
 1.runde2.runde3.runde 
Leila Faljic10.7512.6811.66
Nicoline Søgren Jensen11.2010.1910.76
Elisabeth Tullberg Greger6.816.846.49
  PIGER 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 18.05  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: x
1 x9.2 PALM Ida -2006IK Olympia10p 
2 x9.8 SÜHLER Mie -2006IK Olympia8p 
3 x10.0 KAPTAIN Selma Vinther -2006VAC7p 
4 x10.5 BRORSEN Ingeborg Sofie -2006VAC6p 
  PIGER 10-11 ÅR - 200 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 34.5 KAPTAIN Selma Vinther -2006VAC10p 
  PIGER 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.78+0.0 PALM Ida -2006IK Olympia10p 
2 3.41+0.6 SÜHLER Mie -2006IK Olympia8p 
3 3.16+0.0 BRORSEN Ingeborg Sofie -2006VAC7p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Palm3.78+0.03.55+0.13.22+0.9
Mie Sühler3.41+0.63.37+0.23.22+0.0
Ingeborg Sofie Brorsen3.16+0.02.75+0.52.87+0.1
  PIGER 10-11 ÅR - BOLDKASTONS KL. 19.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 39.60 PALM Ida -2006IK Olympia10p 
2 25.76 SÜHLER Mie -2006IK Olympia8p 
 1.runde2.runde3.runde 
Ida Palm39.6038.0131.05
Mie Sühler21.7725.7621.57
  PIGER 12-13 ÅR - 200 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 30.5 BORGGAARD Asta -2004IK Olympia10p 
2 30.6 SÜHLER Søs -2004IK Olympia8p 
3 36.2 JENSEN Laura Zarp -2005IK Olympia7p 
4 36.8 STABELL Anemone Liv -2005Hvidovre atletik og motio6p 
  PIGER 12-13 ÅR - 1000 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.36.3 JENSEN Laura Zarp -2005IK Olympia10p 
2 4.51.9 STABELL Anemone Liv -2005Hvidovre atletik og motio8p 
  PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.05 JENSEN Laura Zarp -2005IK Olympia10p 
 1.001.051.10 
Laura Zarp Jensenxoxxoxxx
  PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.15  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.64 SÜHLER Søs -2004IK Olympia10p 
2 22.96 BORGGAARD Asta -2004IK Olympia8p 
3 7.68 STABELL Anemone Liv -2005Hvidovre atletik og motio7p 
 1.runde2.runde3.runde 
Søs Sühlerx24.2725.64
Asta Borggaardx22.4422.96
Anemone Liv Stabellx7.68
  PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 37.97 BORGGAARD Asta -2004IK Olympia10p 
2 33.26 SÜHLER Søs -2004IK Olympia8p 
 1.runde2.runde 
Asta Borggaard35.9437.97
Søs Sühler30.3033.26
  PIGER 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.30 FRIIS Lise -2002IK Olympia10p 
 1.201.251.301.35 
Lise Friisoxooxxx
  PIGER 14-15 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 51.02 NEDERGAARD Liv -2002Sparta10p 
 1.runde2.runde 
Liv Nedergaard50.2551.02
  PIGER 16-17 ÅR - 1000 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 4.03.7 HANSEN Marie -2000IK Olympia10p 
  PIGER 18-19 ÅR - 200 METERONS KL. 18.20  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 30.0 POU Stephanie Nysted Munk -1999IK Olympia10p 
  PIGER 18-19 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.15  
  ( 1.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 32.28 PAUSKA Laura -1999IK Olympia10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Laura Pauskax32.2831.96
  PIGER 18-19 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.15  
  ( 4.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 41.20 PAUSKA Laura -1999IK Olympia10p 
 1.runde2.runde 
Laura Pauska39.6441.20
  DRENGE 6-7 ÅR - 40 METERONS KL. 18.00  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: x
1 x8.5 JENSEN Anders Søgren -2010IK Olympia10p 
  DRENGE 6-7 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 2.38+0.0 JENSEN Anders Søgren -2010IK Olympia10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anders Søgren Jensen2.38+0.02.02+0.52.27+0.6
  DRENGE 6-7 ÅR - BOLDKASTONS KL. 19.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 19.72 JENSEN Anders Søgren -2010IK Olympia10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Anders Søgren Jensen19.72x12.79
  DRENGE 10-11 ÅR - 60 METERONS KL. 18.10  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: x
1 x9.3 RØRVIG David -2006Hvidovre atletik og motio10p 
2 x10.0 JAQUÉ Louis Præst -2006IK Olympia8p 
3 x10.3 MØLLER Silas -2007IK Olympia7p 
4 x10.4 DONS Erik Lange -2006Hvidovre atletik og motio6p 
  DRENGE 10-11 ÅR - 200 METERONS KL. 18.25  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 32.1 RØRVIG David -2006Hvidovre atletik og motio10p 
2 36.0 JAQUÉ Louis Præst -2006IK Olympia8p 
3 36.7 DONS Erik Lange -2006Hvidovre atletik og motio7p 
4 36.8 MØLLER Silas -2007IK Olympia6p 
  DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRINGONS KL. 18.40  
  ( 1 METER ZONEAFSÆT )
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.46+0.0 RØRVIG David -2006Hvidovre atletik og motio10p 
2 3.44+0.0 JAQUÉ Louis Præst -2006IK Olympia8p 
3 3.00+0.7 MØLLER Silas -2007IK Olympia7p 
 1.runde2.runde3.runde 
David Rørvig3.44+0.93.40+0.03.46+0.0
Louis Præst Jaqué3.35+0.03.44+0.03.34+0.0
Silas Møller3.00+0.72.90+0.02.77+0.0
  DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKASTONS KL. 19.15  
  ( 145 GRAM )
NrResultat NavnKlubPoints
1 23.36 DONS Erik Lange -2006Hvidovre atletik og motio10p 
 1.runde2.runde3.runde 
Erik Lange Dons23.0523.36x
  DRENGE 12-13 ÅR - 200 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 35.3 SPUUR Lucas -2005Hvidovre atletik og motio10p 
  DRENGE 12-13 ÅR - 1000 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.02.3 MORELL Noah Borgen -2004IK Olympia10p 
2 3.45.3 MØLLER Lukas -2004IK Olympia8p 
3 3.53.9 SPUUR Lucas -2005Hvidovre atletik og motio7p 
  DRENGE 12-13 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.20 MØLLER Lukas -2004IK Olympia10p 
 1.101.151.201.25 
Lukas Mølleroooxxx
  DRENGE 12-13 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.15  
  ( 0.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 19.39 MORELL Noah Borgen -2004IK Olympia10p 
2 11.52 SPUUR Lucas -2005Hvidovre atletik og motio8p 
 1.runde2.runde 
Noah Borgen Morell17.2019.39
Lucas Spuur11.1411.52
  DRENGE 12-13 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.15  
  ( 3.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 25.61 MORELL Noah Borgen -2004IK Olympia10p 
 1.runde2.runde 
Noah Borgen Morell25.2525.61
  DRENGE 14-15 ÅR - 200 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 24.5 PEDERSEN Janus Rask Baad -2002IK Olympia10p 
  DRENGE 14-15 ÅR - 1000 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlubPoints
1 3.29.3 OVESEN Rasmus -2002HG atletik10p 
  DRENGE 14-15 ÅR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
1 1.55 PEDERSEN Janus Rask Baad -2002IK Olympia10p 
 1.401.451.501.551.60 
Janus Rask Baad Pedersenoxoxxooxxx
  DRENGE 16-17 ÅR - 200 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlubPoints
 w: +0.0m/s
1 24.4 MORELL Micki Borgen -2000IK Olympia10p 
  DRENGE 18-19 ÅR - DISKOSKASTONS KL. 19.15  
  ( 1.75 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 33.23 JØRGENSEN Mathias -1999IK Olympia10p 
2 25.76 SKAANING Martin -1998IK Olympia8p 
 1.runde2.runde 
Mathias Jørgensen32.5533.23
Martin Skaaning22.9925.76
  DRENGE 18-19 ÅR - HAMMERKASTONS KL. 19.15  
  ( 6.0 KG )
NrResultat NavnKlubPoints
1 46.90 JØRGENSEN Mathias -1999IK Olympia10p 
2 37.97 SKAANING Martin -1998IK Olympia8p 
 1.runde2.runde 
Mathias Jørgensen45.7646.90
Martin Skaaning37.5137.97
  MÆND SENIOR - 200 METERONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
 w: +0.0m/s
1 23.5 JAQUÉ Klaus Præst -1992Bagsværd atletik  
  MÆND SENIOR - 1000 METERONS KL. 19.10  
NrResultat NavnKlub  
1 2.44.1 JAQUÉ Klaus Præst -1992Bagsværd atletik  
  MÆND SENIOR - HØJDESPRINGONS KL. 18.30  
NrResultat NavnKlub  
1 1.60 JAQUÉ Klaus Præst -1992Bagsværd atletik  
  DNS FRIIS Daniel -1991VAC  
 1.501.551.601.65 
Klaus Præst Jaquéoxooxxx
  MÆND SENIOR - DISKOSKASTONS KL. 19.15  
  ( 2.0 KG )
NrResultat NavnKlub  
1 18.52 FRIIS Daniel -1991VAC  
 1.runde2.runde 
Daniel Friis17.0418.52


Genereret af MARS version 2.0.0.401 søndag den 3. september 2017 klokken 10:32